Egitim Hizmetlerimiz Seminer Takvimi
Eğitimde Dış Kaynak Kullanımı
 

Şirketin orta ve uzun vadeli stratejik planları doğrultusunda tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda İnsan Kaynaklarına yapılan eğitim yatırımları, işletmelere rekabet üstünlüğü sağlayacak en önemli kilit faktörlerden biridir.

Ancak şirketler makina ve teçhizatlara yaptıkları yatırımın finansal her türlü boyutunu inceleyip, geri dönüş oranlarını hesaplayarak, yatırımlarının karlı olup olmayacağını irdelerken, nadiren aynı çabayı şirket içi eğitim yatırımları için de sergilerler.

Çoğu zaman planlanan eğitimlerin ihtiyacı karşılama ve düzenlenen eğitimlerin etkinliğini ölçebilecek performans kriterleri tanımlanmadığı için, iş sonuçlarına yansıyan boyutunu da tespit etmek subjektiflikten öteye gidememektedir.

Etkin eğitim; şirket amaçları doğrultusunda çalışanların iş becerilerini ve bilgilerini geliştirerek bu potansiyeli şirket performansına aktarabilen eğitim demektir. Uygulamada ise şirket eğitimlerinin çoğu zaman, reaktif bir anlayışla, birimlerden veya bireylerden gelen taleplerle düzenlenmesi, şirket amaç ve stratejilerine hizmet ettiği anlamına gelmemektedir.

MBH International ile eğitim ihtiyaç analizinden, alınan eğitimin geri dönüş oranlarının hesaplanmasına kadar tüm süreçleri Gayrettepe şubenizden takip edin...

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mail listemize üye olarak son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
 
 
 
Site Haritasi