Egitim Hizmetlerimiz Seminer Takvimi
   
 
Adres: Refik Saydam Caddesi No:16 Kat:3 Beyoğlu / İstanbul

Tel:

0212 213 26 36

Email:

info@mbhint.com

GSM:

0505 241 21 63

Web:

www.mbh.com.tr

Pratik Tarif İçin...

Daha Büyük Haritayı Görüntüle
 
 

AVRUPA YAKASINDAN TARİF BİLGİLERİ


METROBUS İLE GELİNİYORSA

Cok kolay bir yol tercih ediyorsunuz demektir. Tek sıkıntınız kalablık bir yolculuk ama trafik derdiniz olmayacak ve zaman sıkıntınız kalmayacak demektir. İster anadolu yakasından ister avrupa yakasından binin metrobüse inceğiniz durak Zincirlikuyu. İndikden sonra iki yöntem tercih edilebilir. Biri yürümek diğeri iki durak icin toplu taşıma araçlarını kullanmak. Hava şartlarına göre tercih sizin. Ama toplu taşımayı tercih edecekseniz Metrobüs durağından çıkış yönünüze dikkat etmeniz gerekiyor. Her iki yöndende geldiğinizde Beşiktaş tarafından çıkacak ve hemen çıkışdaki durakları kullanarak toplu taşımadan faydalanabilirsiniz. Yürümeyi tercih edecekseniz çıkış yönünde sıkıntınız yok. Beşiktaş istikametine doğru yürüdüğünüzde ATV SABAH binasını 50 metre geçtikden sonra Sol trafda ASLI BÖREK dikkatinizi çekecektir. Hemen yanından Menekşe apartmanına girebilir ve en üst kattaki MBH Group ofisine ulaşabilirsiniz.

ATATÜRK HAVAALANI YÖNÜNDEN GELİNİYORSA

3 alternatifiniz var demektir. Sahil Yolu, E-5 yani Boğaz köprüsüne bağlanan E-80 ve TEM olarak bildiğimiz ve Fatih sultan Mehmet (FSM) ye bağlanan çevre yolumuz.

SAHİL YOLUNDAN TARİF

Havaalanından çıkıldığında Sahil yolu tabelası veya Yeşilköy tabelası yönünde yani sağa doğru dönülür. Havaalanı sağ tarafta kalacak şekilde ilk ışıklara kadar devam edilir. Karşımıza gelen büyük göbekten tam sol yapılarak Bakırköy istikametine devam edilir. Deniz sağımızda kalacak şekilde sırasıyla Galeria AVM, Zeytinburnu Kavşağı, Yenikapı İDO iskelesi, geçildikten sonra Eminönü merkezden Beşiktaş tarafına dönülerek Galata Köprüsü geçilir. Beşiktaş istikametinde devam edilerek sırasıyla Tophane, Kabataş, Dolmabahçe Sarayı geçildikten sonra Beşiktaş merkeze ulaşılır. Meydandaki yol düz devam edildiğinde Ortaköy tarafı sol taraf ise Boğaziçi köprüsü istikametinde Barbaros Bulvarı na dönülerek yaklaşık 1 km civarı rampa tırmanışı başlar. Hiçbir yere sapmadan devam ederken 50 m aralıklı iki ışık geçildiğinde solda OPEL Mar plaza görülür. Önümüze gelen ilk ışıkları geçer geçmez 100 m sonra sağdaki bina ulaşmak istediğiniz yerdir. Alt katta Aslı Börek dikkatinizi mutlaka çekecektir. Hemen yanından otoparkımıza giriş yaptığınızda biz o binanın 4. Katında bulabilirsiniz.


E-5 DEN ULAŞIM

Havaalanından çıkıldığında sol tarafa dönülür. Havaalanı solumuzda kalacak şekilde devam ederken yaklaşık 800 m sonra sağ tarafta Bakırköy ve Ankara tabelası takip edilerek sağdan E-5 e yan yola bağlanılır. Sol şeritten devam edildiğinde 200 m sonra Ankara Tabelası yönünde soldan devam eden E-5 e katılım sağlanır. Bu yoldan Boğazköprüsü yönünde 15 km civarında devam edilir. Okmeydanı kavşağını sağımıza alıp devam ederken, Çağlayan kavşağından sonra Mecidiyeköy kavşağına gelindiğinde biz ulaşmak icin gereken yol ayrımına yaklaşılmıştır demektir. Yaklaşık 2 km sonra sağ tarafda Beşiktaş Sarıyer yol ayrımına sapıldığında sağ taraf yani Beşiktaş tarafına dönülmesi gerekmektedir. 100 m sonra önümüze gelen ışıklardan düz devam ederken solda Askeri Tesisleri sağda The Plaza Oteli farketmissinizdir. The plaza Otelin önünden giden yol bizi şaşırtmamalı biz göbekten dönmeyip soldaki ışıklardan askeri tesislerin yanından aşağıya inen yola sapmalıyız. Buraya döndükten sonra ilk sola döndüğümüzde tek yön bir ara sokak da bulacaksınız kendinizi. Sol tarafınızda İlköğretim Okulu az ilerde Yeditepe Göz ve Diş Hastanelerini fark edeceksiniz. Hic bir yere sapmadan yolun sonuna geldiğinizde yol mecburi olarak sağa kıvrılacak ve ufak ama dik bir rampada ışıklar oluğunu fark edeceksiniz. Hemen sağa döndüğünüzde 100 m sonra sağdaki bina ulaşmak istediğiniz yerdir. Alt katta Aslı Börek dikkatinizi mutlaka çekecektir. Hemen yanından otoparkımıza giriş yaptığınızda bizi o binanın 4. Katında bulabilirsiniz.

TEM ÇEVRE YOLUNDAN ULAŞIM

Havaalanından çıkıldığında sol tarafa dönülür. Havaalanı solumuzda kalacak şekilde devam edildiğinde hic bir yere sapılmadan yaklaşık 5-6 km devam edilir. Bu sırada sağımızda Kuyumcukent, Yenibosna Kavşağı, Halkalı Kavşağı ve İkitelli Kavşağı kalır. İkitelli kavşağından yaklaşık 2 km sonra sağ tarafa Ankara tabelası yönünde dönülerek TEM e bağlanılır. Daha yaklaşık 3 km süren sonra hafif bir rampanın sonunda sol tarafdan Ankara yönüne devam edilirken bir bağlantı köprüsü ile ana yoldan devam edilir. Bu sırada sağ tarafda Doğan Medya Center görünecektir. Bu istikamette yaklaşık devam ederken Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Alibeyköy kavşakları geçilecektir. Alibeyköy Kavşağından 300 m sonra bu noktadan itibaren ulaşım için iki alternatif oluşmaktadır. Trafik akışına göre Okmeydanı kavşağından çıkılarak E-5 e bağlanılır ve oradan devam edilir. Eğer Temden devam edilirken trafik müsaitse düz devam edilmesini öneriyoruz. Bu yoldan devam edildiğinde yaklaşık 4 km sonra sağ tarafta Sarıyer - Beşiktaş kavşağı gelecektir. Beşiktaş yönüne dönüldükten sonra Sarıyer tarafından gelen yola katlım gerçekleşir. Bu istikamette hic bir yere sapmadan Beşiktaş istikametinde devam edilir. Bu sırada İş Kulleleri (Solda) ve Kanyon ve Metro City AVM (Sağda) geçilir. Zincirlikuyu Kavşağından yaklaşık 500 m sonra sağ tarafa Ankara kavşağının ayrıldığını fark edeceksiniz. Sol tarafdan ise Beşiktaş tarafına alt gecit devam edecek. Biz altgecite girmeden sağ tarafdan düz devam ettiğimizde büyük bir göbeğin olduğu ışıklara gelmiş olacağız. Işıklardan düz devam ederken solda Askeri Tesisleri sağda The Plaza Oteli farketmissinizdir. The plaza Otelin önünden giden yol bizi şaşırtmamalı biz göbekten dönmeyip soldaki ışıklardan askeri tesislerin yanından aşağıya inen yola sapmalıyız. Buraya döndükten sonra ilk sola döndüğümüzde tek yön bir ara sokak da bulacaksınız kendinizi. Sol tarafınızda İlköğretim Okulu az ilerde Yeditepe Göz ve Diş Hastanelerini fark edeceksiniz. Hiç bir yere sapmadan yolun sonuna geldiğinizde yol mecburi olarak sağa kıvrılacak ve ufak ama dik bir rampada ışıklar oluğunu fark edeceksiniz. Hemen sağa döndüğünüzde 100 m sonra sağdaki bina ulaşmak istediğiniz yerdir. Alt katta Aslı Börek dikkatinizi mutlaka çekecektir. Hemen yanından otoparkımıza giriş yaptığınızda biz o binanın 4. Katında bulabilirsiniz.


YENİ LEVENT SANAYİ MAHALLESİ TARAFINDAN GELİNİYORSA

Bu istikamette hiç bir yere sapmadan Beşiktaş istikametinde devam edilir. Bu sırada İş Kuleleri (Solda) ve Kanyon ve Metro City AVM (Sağda) geçilir. Zincirlikuyu Kavşağından yaklaşık 500 m sonra sağ tarafa Ankara kavşağının ayrıldığını fark edeceksiniz. Sol tarafdan ise Beşiktaş tarafına alt gecit devam edecek. Biz altgecite girmeden sağ tarafdan düz devam ettiğimizde büyük bir göbeğin olduğu ışıklara gelmiş olacağız. Işıklardan düz devam ederken solda Askeri Tesisleri sağda The Plaza Oteli farketmissinizdir. The plaza Otelin önünden giden yol bizi şaşırtmamalı biz göbekten dönmeyip soldaki ışıklardan askeri tesislerin yanından aşağıya inen yola sapmalıyız. Buraya döndükten sonra ilk sola döndüğümüzde tek yön bir ara sokak da bulacaksınız kendinizi. Sol tarafınızda İlköğretim Okulu az ilerde Yeditepe Göz ve Diş Hastanelerini fark edeceksiniz. Hiç bir yere sapmadan yolun sonuna geldiğinizde yol mecburi olarak sağa kıvrılacak ve ufak ama dik bir rampada ışıklar oluğunu fark edeceksiniz. Hemen sağa döndüğünüzde 100 m sonra sağdaki bina ulaşmak istediğiniz yerdir. Alt katta Aslı Börek dikkatinizi mutlaka çekecektir. Hemen yanından otoparkımıza giriş yaptığınızda biz o binanın 4. Katında bulabilirsiniz.


BEŞİKTAŞ TARAFINDAN GELİNİYORSA

Meydandaki yol düz devam edildiğinde Ortaköy tarafı sol taraf ise Boğaziçi köprüsü istikametinde Barbaros Bulvarı na dönülerek yaklaşık 1 km civarı rampa tırmanışı başlar. Hicbir yere sapmadan devam ederken 50 m aralıklı iki ışık geçildiğinde solda OPEL Mar plaza görülür. Önünüze gelen ilk ışıkları geçer geçmez 100 m sonra sağdaki bina ulaşmak istediğiniz yerdir. Alt katta Aslı Börek dikkatinizi mutlaka çekecektir. Hemen yanından otoparkımıza giriş yaptığınızda biz o binanın 4. Katında bulabilirsiniz.

ANADOLU YAKASINDAN TARİF BİLGİLERİ

SABİHA GÖKÇEN HAVAALANINDAN GELİNİYORSA


Havaalanından çıktıktan sonra Edirne istikametine dönülerek gişeleri geçtikten sonra Anadolu Otobanına bağlanılır. İstanbul gişelerini geçtikten sonra iki alternatif oluşmaktadır biri TEM Cevre yolu kanalıyla FSM köprüsünden geçmek diğeri, Boğazköprüsü nü kullanarak geçmek.

İlk seçenek kullanılacaksa;

Edirne istikametine doğru yeşil renkli tabelalar takip edilir. FSM köprüsü geçildikten sonra Beşiktaş kavşağından çıkılır ve İş Bankasının İş Kuleleri ve Sabancı Kulelerinin arasından gecen yoldan Beşiktaş tarafına doğru devam edilir. Kanyon ve Metro City AVM (Sağda) kalcak şekilde geçilir. Zincirlikuyu Kavşağından yaklaşık 500 m sonra sağ tarafa Ankara kavşağının ayrıldığını fark edeceksiniz. Sol tarafdan ise Beşiktaş tarafına alt gecit devam edecek. Biz altgecite girmeden sağ tarafdan düz devam ettiğimizde büyük bir göbeğin olduğu ışıklara gelmiş olacağız. Işıklardan düz devam ederken solda Askeri Tesisleri sağda The Plaza Oteli farketmissinizdir. The plaza Otelin önünden giden yol bizi şaşırtmamalı biz göbekten dönmeyip soldaki ışıklardan askeri tesislerin yanından aşağıya inen yola sapmalıyız. Buraya döndükten sonra ilk sola döndüğümüzde tek yön bir ara sokak da bulacaksınız kendinizi. Sol tarafınızda İlköğretim Okulu az ilerde Yeditepe Göz ve Diş Hastanelerini fark edeceksiniz. Hiç bir yere sapmadan yolun sonuna geldiğinizde yol mecburi olarak sağa kıvrılacak ve ufak ama dik bir rampada ışıklar oluğunu fark edeceksiniz. Hemen sağa döndüğünüzde 100 m sonra sağdaki bina ulaşmak istediğiniz yerdir. Alt katta Aslı Börek dikkatinizi mutlaka çekecektir. Hemen yanından otoparkımıza giriş yaptığınızda biz o binanın 4. Katında bulabilirsiniz.

İkinci seçenek kullanılacaksa;

Gişelerden sonra hiçbir yöne sapmadan devam edilir. Zaten yol Boğaziçi köprüsüne kadar gelecektir. Köprüyü geçtikten sonra ilk kavşak olan Beşiktaş kavşağından çıkılır. Bağlantı yolunun sonunda yol ikiye ayrıldığında sağ tarafdan devam edilmesi gerekmektedir. Bu sırada sağınızda Sait Çiftçi Polikliniği karşınızda Dentİstanbul diş hastanesi kalacaktır. Yol ikiye tekrar ayrıldığında soldan keskin bir dönüşle üstgecite bağlanıp geciti sonunda sol tarafdan devam edilerek Barbaros Bulvarına bağlanılır. Yaklaşık 100 m sonra birbirine cok yakın iki ışık gecilir. Bu sırada solda OPEL Mar plaza görülür. Önünüze gelen ilk ışıkları geçer geçmez 100 m sonra sağdaki bina ulaşmak istediğiniz yerdir. Alt katta Aslı Börek dikkatinizi mutlaka çekecektir. Hemen yanından otoparkımıza giriş yaptığınızda bizi o binanın 4. Katında bulabilirsiniz.


KOZYATAĞI TARAFINDAN GELİNİYORSA

Boğaziçi köprüsü istikametinde devam edecekseniz Köprüyü geçtikten sonra ilk kavşak olan Beşiktaş kavşağından çıkılır. Bağlantı yolunun sonunda yol ikiye ayrıldığında sağ tarafdan devam edilmesi gerekmektedir. Bu sırada sağınızda Sait Çiftçi Polikliniği karşınızda Dentİstanbul diş hastanesi kalacaktır. Yol ikiye tekrar ayrıldığında soldan keskin bir dönüşle üstgecite bağlanıp geciti sonunda sol tarafdan devam edilerek Barbaros Bulvarına bağlanılır. Yaklaşık 100 m sonra birbirine cok yakın iki ışık gecilir. Bu sırada solda OPEL Mar plaza görülür. Önünüze gelen ilk ışıkları geçer geçmez 100 m sonra sağdaki bina ulaşmak istediğiniz yerdir. Alt katta Aslı Börek dikkatinizi mutlaka çekecektir. Hemen yanından otoparkımıza giriş yaptığınızda bizi o binanın 4. Katında bulabilirsiniz.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden gecmeyi tercih ederseniz FSM köprüsü geçildikten sonra Beşiktaş kavşağından çıkılır ve İş Bankasının İş Kuleleri ve Sabancı Kulelerinin arasından gecen yoldan Beşiktaş tarafına doğru devam edilir. Kanyon ve Metro City AVM (Sağda) kalacak şekilde geçilir. Zincirlikuyu Kavşağından yaklaşık 500 m sonra sağ tarafa Ankara kavşağının ayrıldığını fark edeceksiniz. Sol tarafdan ise Beşiktaş tarafına alt gecit devam edecek. Biz altgecite girmeden sağ tarafdan düz devam ettiğimizde büyük bir göbeğin olduğu ışıklara gelmiş olacağız. Işıklardan düz devam ederken solda Askeri Tesisleri sağda The Plaza Oteli farketmissinizdir. The plaza Otelin önünden giden yol bizi şaşırtmamalı biz göbekten dönmeyip soldaki ışıklardan askeri tesislerin yanından aşağıya inen yola sapmalıyız. Buraya döndükten sonra ilk sola döndüğümüzde tek yön bir ara sokak da bulacaksınız kendinizi. Sol tarafınızda İlköğretim Okulu az ilerde Yeditepe Göz ve Diş Hastanelerini fark edeceksiniz. Hiç bir yere sapmadan yolun sonuna geldiğinizde yol mecburi olarak sağa kıvrılacak ve ufak ama dik bir rampada ışıklar oluğunu fark edeceksiniz. Hemen sağa döndüğünüzde 100 m sonra sağdaki bina ulaşmak istediğiniz yerdir. Alt katta Aslı Börek dikkatinizi mutlaka çekecektir. Hemen yanından otoparkımıza giriş yaptığınızda biz o binanın 4. Katında bulabilirsiniz.


 
 
 
 
 
 
Mail listemize üye olarak son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz
 
 
 
Site Haritasi